Wizz Air stawia na Wrocław


9 kierunków, 6 krajów, baza operacyjna, 35-osobowa załoga, ambitne plany. Węgierski przewoźnik Wizz Air sukcesywnie rozwija swoją siatkę połączeń z Portu Lotniczego Wrocław.

Wizz Air działa na wrocławskim lotnisku od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320 i pracuje 35 osób. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Tylko we Wrocławiu przewoźnik obsłużył w zeszłym roku 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli 25% więcej.

- Linie Wizz Air to nasz bardzo ważny partner, który sukcesywnie rozwija siatkę połączeń z Wrocławia. To oznacza, że dostrzegają potencjał miasta i inwestycje w infrastrukturę. Cały czas rozmawiamy o nowych połączeniach, czego efektem jest uruchomienie od kwietnia lotów na trasie Wrocław-Lwów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lwów będzie drugim połączeniem na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. W sumie wrocławscy podróżni mają do dyspozycji 9 kierunków. Najwięcej do Anglii: Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham. Wizz Air realizuje również dwa skandynawskie połączenia: Oslo-Torp i Sztokholm Skavsta. Siatkę uzupełniają połączenia do Dortmundu i Eindhoven. Warto śledzić ofertę przewoźnika. Ceny są atrakcyjne.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę