Nowe połączenie na Ukrainę


Lwów to kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Pierwszy samolot linii Wizz Air na tej trasie wystartuje 13 kwietnia. Bilety już w sprzedaży.

Lwów to miejsce z bogatą przeszłością oraz prawdziwie słowiańską duszą, co czyni je szczególnie atrakcyjnym dla miłośników sentymentalnych i historycznych wycieczek. Do tej pory powstrzymywała ich jednak długa podróż oraz postój na granicy z Ukrainą. Teraz, dzięki oczekiwanej nowości w ofercie wrocławskiego lotniska, wycieczka do Lwowa będzie komfortowa i potrwa około 90 minut. Loty do architektonicznej perły Wschodu uruchamia Wizz Air. Rejsy ze stolicy Dolnego Śląska będą realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty.

– Jestem przekonany, że nowe połączenie będzie magnesem dla Ukraińców pracujących lub studiujących na Dolnym Śląsku. Lwów przyciąga również turystów z Polski. Cieszymy się, że przewoźnik docenia potencjał kierunków wschodnich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

To będzie już drugie połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. Potwierdza to wypełnienie samolotów, sięgające 87,5%. W przypadku połączenia funkcjonującego dopiero od trzech miesięcy jest to bardzo dobry wynik. Oprócz Lwowa w letniej siatce połączeń wrocławskiego lotniska pojawią się jeszcze dwie nowości. Pod koniec marca irlandzki przewoźnik Ryanair uruchomi wyczekiwane połączenia do Lizbony i na Majorkę. Trwa sprzedaż biletów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę