Samolotem na karnawał


Żeby poczuć prawdziwą magię karnawału nie musimy od razu lecieć do Brazylii. Równie wspaniale będziemy bawili się w miastach południowoeuropejskich, na przykład w Barcelonie. Na lotnisko Girona polecimy już za 208 zł*. – Podczas barcelońskiego karnawału możemy zobaczyć pochody tańczących przebierańców, wziąć udział w wielkiej bitwie na pomarańcze, a wszyscy mieszkańcy i turyści zaproszeni zostają na barwny pochód, który przejdzie przez miasto – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. Marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Na nudę na pewno nie narzekają uczestnicy karnawału na Teneryfie. Najbardziej znana impreza odbywa się w Santa Cruz, stolicy największej z Wysp Kanaryjskich. W dobry nastrój wprowadzają koncerty, pokazy multimedialne, spektakle, fajerwerki a także wszechobecny gorący temperament południowców. W noc poprzedzającą środę popielcową organizuje się „pogrzeb sardynki”, zwyczaj, który można porównać do topienia Marzanny. Ceny lotów w obie strony rozpoczynają się od 658 zł**.

Wielowiekową, kolorową tradycją może pochwalić się maltański karnawał. Na ulicach miasta Nadur pojawiają się setki mieszkańców, którzy ubierają przerażające kostiumy rodem z amerykańskiego Halloween. Nie brakuje ogromnych kukieł, śpiewów i występów. Jeśli komuś kolorowe parady na ulicy nie wystarczą, zawsze może zakończyć zabawę w Paceville, gdzie kwitnie życie nocne Malty. Loty realizuje Ryanair. Warto śledzić ofertę przewoźnika – ceny rozpoczynają się od 313 zł***.

*Ryanair – w terminie 01.02.17-05.02.17, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 15.12).
**Ryanair – w terminie 25.01.17-01.02.17, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 15.12).
***Ryanair – w terminie 28.01.17-04.02.17, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 15.12).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę