Pierwszy bilans 2016 roku


2016 był rokiem nowości. Bardzo szybko rozwija się nasza siatka połączeń, zwłaszcza w ofercie przewoźników niskokosztowych. Wiosną pojawiły się Birmingham, latem Wenecja, Teneryfa, Radom i Olsztyn. Jesienią doszły kolejne: główne lotnisko Madrytu, Manchester, Newcastle, Belfast oraz Kijów. Liczba pasażerów systematycznie wzrasta również na trasach obsługiwanych przez przewoźników sieciowych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W sezonie letnim podróżni wrocławskiego lotniska mieli do wyboru w sumie 67 połączeń, w tym 29 kierunków niskokosztowych. Z kolei w zimowym 2016/2017 mają do dyspozycji rekordowe 34 połączenia, w tym 28 niskokosztowych. Liczba połączeń wzrasta na trasach do portów przesiadkowych – w rozkładzie zimowym Lufthansa wprowadziła sześć dodatkowych rejsów do Frankfurtu. Wzrosło również zainteresowanie lotami krajowymi. Największy wpływ na to miało zwiększenie liczby lotów do Warszawy. Na popularność tej trasy ma wpływ m.in. przeprowadzka Ryanaira z Modlina na lotnisko Chopina.

W tym roku z nowego terminalu, otwartego przed Euro 2012, skorzystał już 10-milionowy pasażer. Swój jubileusz na wrocławskim lotnisku świętowały też linie Wizz Air, które obsłużyły 45 milionów pasażerów na trasach z polskich lotnisk. Na początku tego roku zakończyły się prace związane z przystosowaniem infrastruktury lotniska do wyższej, drugiej kategorii. To znaczy, że samoloty mogą lądować i startować we Wrocławiu w trudniejszych niż dotychczas warunkach atmosferycznych. 2016 rok to również rozpoczęcie współpracy z Torem Wyścigów Konnych Partynice – Port Lotniczy Wrocław został sponsorem tytularnym sezonu. Na długo w pamięci pozostanie także WRO RUNWAY RUN – pierwszy bieg po zmodernizowanej drodze startowej lotniska.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę