Rekordowy listopad we Wrocławiu


- W listopadzie podróżujący z Wrocławia bardzo chętnie wybierali nasze nowości: Kijów, Madryt, Newcastle, Belfast i Manchester. W sumie skorzystało z nich blisko 15 tys. pasażerów. Z kolei na imponujący wzrost na trasach krajowych największy wpływ miało zwiększenie liczby lotów do Warszawy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W listopadzie 2016 roku tanie linie na trasach międzynarodowych odnotowały wzrost liczby pasażerów o 10,8% (w porównaniu do listopada 2015). Najwięcej podróżnych przybyło na obsługiwanej przez linie Ryanair trasie na Teneryfę – aż 43,5%. Imponujące są wzrosty na trasach skandynawskich. Z połączenia Wizz Air do Sztokholmu Skavsta skorzystało o 43,1% więcej podróżnych, a do Oslo Torp o 21,4% pasażerów więcej (niż w analogicznym okresie roku ubiegłego). Wśród połączeń na Wyspy Brytyjskie największy wzrost odnotowano na trasach do: Doncaster Sheffield (10%; obsługiwana przez Wizz Air), Cork (8,9%; Ryanair) oraz do Londynu Luton (4,7%; Wizz Air).

Z połączeń na trasach krajowych skorzystało w listopadzie 2016 roku łącznie ponad 48 tys. pasażerów, co daje 47,8% wzrostu w porównaniu do ubiegłego roku. Na trasie do Warszawy linie Ryanair odnotowały wzrost o 100,6%. W samolotach PLL LOT było o 9,5% więcej pasażerów. Z kolei w segmencie tradycyjnych połączeń międzynarodowych wzrost wyniósł 8,1% – najwięcej pasażerów przybyło na trasie do Düsseldorfu (blisko 50%) i Frankfurtu (26% podróżnych więcej, na co wpłynęło sześć dodatkowych rejsów w tygodniu). Z oferty tradycyjnych przewoźników na trasach międzynarodowych w listopadzie 2016 skorzystało łącznie blisko 30 tys. pasażerów wrocławskiego lotniska.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę