Święta inaczej


Świąteczny Madryt to jeszcze więcej atrakcji niż zwykle. Restauracje proponują tradycyjne dania, między innymi jagnięcinę i morlesza (gatunek ryby), a w Buitrago del Lozoya staje żywa szopka, w której grupa ponad 200 osób przedstawia różne sceny z narodzenia Chrystusa. W stolicy Hiszpanii warto zostać przynajmniej do Dnia Świętych Niewiniątek (28 grudnia). Zmyślone artykuły w prasie, oblewanie bliskich wodą, przestawiania godziny w zegarku – tego dnia robienie żartów jest całkowicie dozwolone.

Okazję do uczczenia świąt w prawdziwie baśniowej atmosferze stwarza Londyn. Na szczególną uwagę zasługują dekoracje na Oxford Street, Bond Street czy Carnaby Street. Oprócz jedynej w swoim rodzaju atmosfery miasta, warto także zwrócić uwagę na tradycyjne rozrywki – koncerty kolęd, wystawy i premiery bożonarodzeniowych filmów oraz przedstawień. Wielbiciele jazdy na łyżwach powinni odwiedzić lodowiska, zwłaszcza to w Somerset House – oczarowuje dekoracjami, grą świateł i niezapomnianym klimatem.

Zupełnie inne możliwości świętowania stwarza Teneryfa. Przez całą zimę średnia temperatura powietrza utrzymuje się tutaj na poziomie 25 st. C. To sprawia, że miłośnicy ciepła słońca i malowniczych krajobrazów, zamiast siedzenia za stołem, wybierają aktywny wypoczynek. Samoloty irlandzkiego przewoźnika latają w każdą środę. Wrocław dzielą od Teneryfy tylko 4 godz. 30 minut lotu. Warto śledzić na bieżąco ofertę przewoźnika Ryanair – ceny są bardzo atrakcyjne.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę