Narciarskie oblicza Europy


Wiele atrakcyjnych ośrodków zimowych można znaleźć w okolicach Mediolanu (Bergamo). Najciekawsze z nich to Cervinia, Livigno i Val di Sole. Wszystkie zapewniają liczne możliwości aktywnego spędzenia czasu na stoku – od standardowych, jak narciarstwo i snowboard, do bardziej nowatorskich, jak heliskiing (narciarstwo poza wyznaczonymi trasami) czy ice karting (jazda gokartami po śniegu i lodzie). Loty realizuje Ryanair. Ceny w obie strony rozpoczynają się od 116 zł*.

Ci, którzy wolą białe szaleństwo na mroźnej północy, mogą wybrać się do Oslo (Torp) w Norwegii dzięki połączeniom oferowanym przez Wizz Air. Zaledwie kilkadziesiąt minut od centrum znajduje się prawdziwa mekka dla miłośników zimowej aktywności – Park Biały. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji trasy o różnym poziomie trudności, liczne wyciągi, wypożyczalnie, szkółki dla początkujących. Po mroźnym dniu na turystów czekają malowniczo położone kawiarnie.

Wygodnym dojazdami do wielu lubianych przez narciarzy ośrodków kusi Monachium. Łatwo trafić stąd do lubianych Zillertal, Garmisch Classic czy Zugspitze. Znajdą tu coś dla siebie narciarze o każdym poziomie umiejętności, z kolei duży wybór hoteli zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżnych. Połączenia z Wrocławia do Monachium realizuje Lufthansa.

 

*Ryanair – w terminie 14.01.17-18.01.17, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 24.11).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę