Świąteczne jarmarki? Lecimy!


Mówi się, że prym w organizacji jarmarków bożonarodzeniowych wiodą Niemcy. Czy rzeczywiście? Warto się o tym przekonać osobiście. Tego typu wydarzenia odbywają się tutaj w większości miast, a jeden z najstarszych znajduje się we Frankfurcie. Na świątecznych straganach znajdziemy pachnące pierniki, ozdoby świąteczne, a w przerwie posilimy się grzanym winem. Z Wrocławia do Frankfurtu można polecieć liniami Lufthansa*.

Wyjątkowym jarmarkiem może pochwalić się Rzym. Malowniczy plac Navona wypełniają stragany, stoiska i dekoracje świąteczne. W magicznej scenerii spróbować można tutejszych specjałów i znaleźć tysiące ręcznie robionych prezentów. Dzięki połączeniom Ryanair w Wiecznym Mieście możemy znaleźć się w zaledwie dwie godziny już za 313,5 zł**.

Szukając niepowtarzalnego klimatu, najpiękniejszych ozdób choinkowych i najstarszych tradycji, warto odwiedzić Jarmark Świętej Łucji w Barcelonie (Girona). Tuż przy miejskiej katedrze znajduje się kilkaset straganów. Całość podzielona jest na trzy części: w pierwszej znajdziemy sprzedawców szopek i figurek, w drugiej kupimy choinki i akcesoria świąteczne, a w trzeciej wyroby regionalnych rzemieślników. Bilet w dwie strony do Barcelony mona kupić w cenie 424 zł***.

*Lufthansa – cena 683 zł w terminie 12.12-14.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym do 8 kg (cena aktualna na dzień 25.11).
**Ryanair – w terminie 11.12-14.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 24.11).
***Ryanair – w terminie 14.12-18.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 24.11).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę