Zakochani w Rzymie


Jesień w pełni, warto więc poszukać jeszcze trochę słońca w pogodnej i ciepłej Italii. Rzym w listopadzie doskonale się do tego nadaje. Obowiązkowe punkty podróży to Koloseum, Panteon, Bazylika Św. Piotra w Watykanie, Kaplica Sykstyńska czy najstarszy plac – Forum Romanum. Ale nie kończmy na tym. W stolicy Włoch nie brakuje małych, zabytkowych ulic, położonych malowniczo nad Tybrem, który wieczorem zamienia się w piękne i nastrojowe miejsce.

- Rzym to miasto, które trudno porównać do innego miejsca na ziemi. Chętnie tu podróżujemy i równie chętnie wracamy. Z jednej strony bardzo interesujące, bogate w atrakcje turystyczne, zabytki, miejsca historyczne. Z drugiej kusi barwnym życiem nocnym i uwielbianym jedzeniem. Oba oblicza można poznać dzięki połączeniom z wrocławskiego lotniska. W listopadzie ceny lotów w obie strony rozpoczynają się już od niespełna 274 zł*- mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Połączenia do stolicy Włoch realizuje irlandzki przewoźnik Ryanair (lotnisko Ciampino). Loty odbywają się w środy i niedziele. Rzym znakomicie nadaje się jako punkt na drodze do odkrywania dalszych zakątków Italii zarówno na północy (Piza lub Cinque Terre), jak i na południu (Neapol czy Pompeje). Warto przypomnieć, że Ryanair realizuje z Wrocławia również połączenia do dwóch innych włoskich miast – Bolonii (w środy i niedziele) oraz Mediolanu (poniedziałki i piątki).

*Ryanair – w terminie 14.12-18.12, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 08.11).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę