Kierunek słońce


Do stolicy Hiszpanii warto przylecieć jesienią, żeby pospacerować się po ruchliwych uliczkach, poznać bogate nocne życie miasta i koniecznie wstąpić do jednego z najlepszych muzeów na świecie – Prado. Zgromadzono tam dzieła Tycjana, Goi czy Picassa. Obowiązkowy punkt to również Pałac Królewski. Za nim mieszczą się niesamowite ogrody Sabatiniego, a niedaleko sławna Brama Słońca. Zwiedzanie warto zakończyć na głównej ulicy Madrytu – Gran Via.

Madryt to również bardzo „piłkarski” kierunek. Mecze na stadionach Realu i Atletico gwarantują emocje i niepowtarzalną atmosferę. Jesienią będzie można zobaczyć tutaj dwa spotkania w ramach Ligi Mistrzów. Atletico Madryt–PSV Eindhoven (23 listopada) i Real Madryt–Borussia Dortmund (7 grudnia). Po sportowym spektaklu warto spróbować pysznego jedzenia – rajem dla koneserów dobrych smaków będą okolice Plaza Mayor, gdzie aż roi się od restauracji i barów, w których poczuć można hiszpańską gościnność.

Madryt to nie jedyna premiera w zimowym rozkładzie Portu Lotniczego we Wrocławiu. Nowościami w ofercie Ryanaira są również trzy kierunki na Wyspy Brytyjskie – Manchester, Belfast i Newcastle. Piątą nowością jest Kijów, do którego latają linie Wizz Air. W rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaje Malta. W sumie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru 28 połączeń niskokosztowych, w tym między innymi Barcelonę (Girona).

*Ryanair – w terminie 22.11-29.11, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 08.11).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę