W nowym terminalu obsłużono 10-milionowego pasażera


Nowoczesny terminal wrocławskiego lotniska został oddany do użytku w marcu 2012 roku. 26 października obsłużono w nim już 10-milionowego pasażera. Okazała się nim pani Sylwia, która wraz z mężem i dziećmi przyleciała z Warszawy porannym rejsem Ryanaira, aby zwiedzić wrocławskie Zoo i Afrykarium.

- Systemy rezerwacyjne pokazują, że liczba osób, które chcą spędzić dzień w stolicy Dolnego Śląska jest coraz większa. Są to zazwyczaj rodziny, ale też podróżujący biznesmeni. Zauważamy również coraz większy udział grup szkolnych – te z Warszawy przylatują do Afrykarium, a te z Wrocławia do Centrum Nauki Kopernik - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Nowy terminal powstał od podstaw, w nowej lokalizacji, a inwestycja obejmowała również jego kompletne wyposażenie. Był pierwszym ukończonym i uruchomionym obiektem tego typu
w Polsce przed EURO 2012. Został wyróżniony w wielu prestiżowych konkursach. Za jakość obsługi przyznano mu tytuł ,,Przyjazne Lotnisko” oraz – aż trzykrotnie z rzędu – nagrodę Business Traveller Award.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę