Jest już zimowy rozkład lotów


Przewoźnicy niskokosztowi systematycznie rozwijają swoją ofertę na wrocławskim lotnisku. Od 30 października linie Ryanair wprowadziły loty na główne lotnisko w Madrycie, a także trzy nowe kierunki brytyjskie – Manchester, Newcastle i Belfast. Piątą nowością jest Kijów, do którego latają linie Wizz Air. W rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaje Malta. W sumie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru w sumie 28 połączeń niskokosztowych.

Pasażerowie latający z Wrocławia do Warszawy na lotnisko Chopina mają w zimowym rozkładzie lotów do wyboru dwie linie lotnicze. Oprócz PLL LOT (sześć rejsów dziennie), od 4 października 2016 r. na główne lotnisko stolicy latają też tanie linie Ryanair (trzy rejsy dziennie). – Jestem przekonany, że większa liczba rejsów na lotnisko Chopina, rozszerzona o ofertę tanich linii, przyciągnie wielu nowych pasażerów podróżujących między Wrocławiem a Warszawą. Samolot to na tej trasie najszybszy środek transportu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pasażerowie mają do dyspozycji cztery międzynarodowe połączenia sieciowe do największych hubów przesiadkowych w Europie – Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu oraz Kopenhagi. Na pierwszej z tych tras Lufthansa wprowadziła sześć dodatkowych lotów w tygodniu. W zimowym rozkładzie lotów znalazły się też cztery połączenia czarterowe. Ze względu na duże zainteresowanie w ofercie biur podróży na zimę pozostały Lanzarote i Fuerteventura. Ofertę uzupełniają dwa największe ośrodki egipskie – Hurghada i Marsa Alam. Zimowy rozkład lotów będzie obowiązywał do 25 marca 2017 roku.

Sprawdź nowe połączenia tutaj: http://airport.wroclaw.pl/pasazer/gorace-polaczenia-2/


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę