Codziennie 17 połączeń z Wrocławia na cały świat


Pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska mają do wyboru codziennie po trzy połączenia do Frankfurtu i Monachium (obie trasy obsługiwane przez Lufthansę), po jednym do Düsseldorfu (Eurowings) oraz Kopenhagi (linie SAS). Do tego jest aż dziewięć rejsów na Lotnisko Chopina, czyli główne lotnisko Warszawy (w tym sześć obsługiwanych przez PLL LOT, a trzy przez linie Ryanair).

Siatka połączeń umożliwia optymalne zorganizowanie business day w Frankfurcie, który jest najważniejszym obok Londynu centrum finansów w Europie, w Monachium czy w Warszawie. Poza tym połączenia z Wrocławia do dużych hubów przesiadkowych są zaplanowane tak, by dać pasażerom możliwość zaplanowania wygodnej dalszej podróży – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W ten sposób z Wrocławia można dolecieć, z tylko jedną przesiadką, do większości największych metropolii na wszystkich kontynentach. Na przykład podróż z Wrocławia do Chicago (lotnisko O’Hare) trwa tylko 11 godz. 50 minut (przez Warszawę), podobnie do Nowego Jorku (lotnisko JFK, przez Warszawę lub Frankfurt), a do Szanghaju (lotnisko Pudong) 13 godz. 50 minut (przez Frankfurt).

Warto dodać, że przewoźnicy sieciowi systematycznie zwiększają liczbę rejsów z Wrocławia. W tym roku Lufthansa wprowadziła sześć dodatkowych rejsów w tygodniu na trasie do Frankfurtu.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę