Z Wrocławia do Amsterdamu


Połączenie z Wrocławia do Amsterdamu (lotnisko Schiphol) wystartuje latem 2017 roku. Samoloty na tej trasie będą latały trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele. Nowy kierunek uruchamiają linie Transavia, należące do grupy Air France-KLM. Holenderski przewoźnik, dla którego Amsterdam jest portem macierzystym, debiutuje na wrocławskim lotnisku. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na stronie internetowej www.transavia.com. Ceny rozpoczynają się od 29 euro w jedną stronę.
– Cieszymy się, że kolejne linie lotnicze doceniają potencjał wrocławskiego lotniska. Amsterdam doskonale uzupełnia naszą siatkę połączeń. Jest punktem przesiadkowym, który pozwala planować dalszą podróż – na przykład do Azji czy Stanów Zjednoczonych – ale też miejscem docelowym, gdzie można korzystać z bogatej oferty turystyczno-kulturowo-rozrywkowej – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Amsterdam to już trzeci nowy kierunek, który latem 2017 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie tras do Lizbony i na Majorkę. Natomiast już jesienią tego roku wystartują cztery nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika – Madryt, Newcastle, Manchester i Belfast, oraz nowy kierunek linii Wizz Air – Kijów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę