Wakacje trwają w najlepsze


Gdzie złapać ostatnie promienie słońca i wypocząć na piaszczystej plaży? Hiszpania, Włochy i Grecja to gwarancja udanego urlopu. Nie dziwi więc, że Malaga, Alicante, Teneryfa, Rzym, Bolonia czy Kreta cieszą się dużą popularnością wrocławskich podróżnych również poza sezonem wakacyjnym.

- Wakacje na wrocławskim lotnisku trwają w najlepsze. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, wypoczynek można śmiało planować także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego. Nieprzerwanym hitem są kierunki południowoeuropejskie z Hiszpanią, Włochami i Grecją na czele – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.
Włochy można odkrywać w nieskończoność i warto to robić. Rzym kusi Koloseum, Panteonem, łukiem triumfalnym, jak również mniej znaną dzielnicą Campo de’ Fiori czy jedyną rzymską wyspą Tybrową. Gdy Wieczne Miasto zna się na pamięć, warto postawić na Bolonię. Obowiązkowym przystankiem są krzywe „Dwie Wieże”, które stanowią znak rozpoznawczy miasta. W niedalekiej odległości od nich znajduje się „Most Zakochanych”, na którym można zawiesić „kłódkę miłości”. Bolonia słynie również z urokliwych restauracji, które proponują tradycyjne spaghetti i pizzę z pieca. Ceny lotów w dwie strony rozpoczynają się od 214,4 zł*.
Gwarancję pogody i piaszczystych plaż daje Hiszpania. Przebojem jest Malaga – miasto przyciąga miejscową kuchnią z owocami morza i winem, a także pięknymi zabytkami z areną corridy na czele. Jesień to doskonała pora na odwiedzenie hiszpańskiego Alicante. Piaski plaży wciąż potrafią parzyć w stopy – średnia temperatura we wrześniu wynosi 24 st. C. Wakacje trwają cały rok również na Teneryfie. W krainie nieustającej fiesty jest zawsze czas na dobrą zabawę, a unikalny klimat pozwala w pełni korzystać z atrakcji Wyspy Wiecznej Wiosny. Wypoczynek w pełnym słońcu obiecuje też grecka Kreta. Turyści znajdą tu niezwykle zróżnicowane krajobrazy i malowniczą przyrodę, fascynujące zabytki, a także specjały miejscowej kuchni.

*Ryanair – w terminie 19.10-26.10, w dwie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 16.09).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę