Wypełnione samoloty na wrocławskim lotnisku


W sierpniu Port Lotniczy we Wrocławiu obsłużył ponad 250 tys. podróżnych. Z oferty tanich linii skorzystało blisko 9% pasażerów więcej niż przed rokiem. Wyraźnie zwiększyło się zainteresowanie lotami na południe Europy, między innymi do Alicante, na Kretę, Maltę czy do Włoch.

Rozwijamy się stabilnie. Od początku roku odnotowaliśmy już ponad 1,6 miliona podróżnych, czyli blisko 2,5% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z naszymi założeniami do końca grudnia obsłużymy 2,4 miliona pasażerów, co będzie nowym rekordem naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
W sierpniu 2016 bardzo popularne były kierunki południowoeuropejskie, gdzie na pierwszym miejscu jest Alicante z wypełnieniem ponad 97%, a tylko niewiele mniejsze było na innych trasach hiszpańskich, na Kretę, Maltę czy do Włoch. Latający z Wrocławia nadal bardzo chętnie podróżują na Wyspy Brytyjskie, głównie do Londynu Stansted, Bristolu i East Midlands, gdzie przewoźnik zwiększył liczbę rejsów (w odniesieniu do 2015 roku).
Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało w sierpniu 2016 ponad 26 tys. podróżnych. W porównaniu z sierpniem 2015 roku najwięcej przybyło ich na trasach do Düsseldorfu  (25,7%) i Monachium (18,7%). Od nowego rozkładu Lufthansa wprowadza 6 dodatkowych rejsów w tygodniu do Frankfurtu (od poniedziałku do piątku oraz w niedziele). Z sieciowych połączeń krajowych w sierpniu 2016 skorzystało ponad 21 tys. pasażerów, czyli o 17,2% więcej niż przed rokiem. Na ten wynik składa się przede wszystkim połączenie PLL LOT na lotnisko Chopina w Warszawie, ale również rejsy do Radomia i Olsztyna, uruchomione niedawno przez linie Sprint Air.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę