Ryanair rozwija skrzydła we Wrocławiu


Ryanair otworzył właśnie swoje nowoczesne centrum IT we Wrocławiu. Przewoźnik zapowiedział też, że w listopadzie na wrocławskim lotnisku otworzy pierwszą w Polsce bazę techniczną.

Michael O’Leary przyleciał specjalnie do Wrocławia, by oficjalnie otworzyć Laboratorium Podróży Travel Labs Polska. To pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe. W sumie pracę znajdzie tutaj 120 osób (obecnie pracuje w nim już 70 specjalistów). Dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się dzień otwarty – 22 września w godz. 15.00-20.00 w Nicolas Business Center we Wrocławiu, gdzie ma siedzibę centrum IT przewoźnika.
– Cieszymy się, że linie Ryanair wiążą się z Wrocławiem coraz mocniej i systematycznie rozwijają u nas swoje zaplecze. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ inwestycje przewoźnika przekładają się na wymierne korzyści nie tylko dla lotniska, ale też dla miasta oraz regionu – dodaje Dariusz Kuś.
Na tym nie koniec inwestycji Ryanaira we Wrocławiu. Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec tego roku przewoźnik otworzy na wrocławskim lotnisku swoją bazę techniczną, pierwszą w Polsce i trzecią na kontynencie europejskim (szóstą w Europie). Znajdą się w niej dwa stanowiska, gdzie konserwowane i sprawdzane będą samoloty irlandzkiego przewoźnika. W nowej bazie technicznej pracę znajdzie 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę