Wakacje last minute


Gdzie złapać ostatnie promienie słońca i wypocząć na piaszczystej plaży? Portugalia to gwarancja udanych wakacji. Nie dziwi więc, że Madera i Faro to jedne z najpopularniejszych kierunków czarterowych z Wrocławia.

- Podróżni cenią Portugalię za przyjazny, sprzyjający wypoczynkowi klimat, regionalną kuchnię bazującą na rybach i owocach morza, a także atrakcje i niespotykane nigdzie indziej widoki. Nie dziwi więc, że czarterowe loty na Maderę i Faro są hitem tegorocznego lata. Biura podróży mają Faro w swojej ofercie jeszcze do połowy września w atrakcyjnych cenach. Na Maderę polecimy również w sezonie zimowym. To idealny sposób na przedłużenie wakacji – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.
Na Maderze wykąpiemy się w basenach wykutych w wulkanicznej skale i wybierzemy się na wędrówkę wzdłuż lewad – to wąskie kanały doprowadzające wodę z gór na wybrzeże. Wyspę wyróżnia również bujna roślinność, która łączy cechy klimatu tropikalnego i umiarkowanego. Podróżnych przyciąga tutaj pogoda – we wrześniu na słońce można liczyć praktycznie codziennie, a temperatura powietrza oscyluje wokół 26°C.
Hitem sezonu okazało się również Faro. We wrześniu nadal można liczyć tam na piękne plaże z białym piaskiem i najcieplejszy na całym portugalskim wybrzeżu ocean. Miasto urzeka pięknem zabytków oraz romantycznymi uliczkami. Obowiązkowym przystankiem jest park Ria Formosa – można tu wynająć łódź rybacką i pijąc wino obserwować przyrodę. Faro to kulinarna Portugalia w miniaturze. W klimatycznych restauracjach z widokiem na marinę warto spróbować zupy rybnej i risotto z małżami.
Loty z wrocławskiego lotniska na Faro jeszcze do połowy września oferują biura podróży: Itaka, TUI i Rainbow, z kolei na Maderę polecimy z biurem podróży Itaka.

 


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę