Kierunek Manchester


Przedłuż sobie wakacje i poleć Manchesteru – nowości w jesienno-zimowej siatce połączeń wrocławskiego lotniska. Ciekawa historia, klimatyczne puby, emocje sportowe – gwarantowane!

Historyczną część Manchesteru stanowi przede wszystkim dzielnica Castlefield. Centralnym punktem jest Plac Alberta, na którym znajdują się między innymi takie architektoniczne perły, jak słynny Ratusz czy Pomnik Księcia Alberta. W Manchesterze działają liczne muzea, z których najbardziej interesujące to Museum of Science and Industry i People’s History Museum. Miłośnicy serialu Coronation Street powinni odwiedzić studio Granada, w którym powstawała popularna telewizyjna produkcja. Miasto jest bardzo silnie związane ze sportem.
- Fani piłki nożnej powinni szukać atrakcyjnych cenowo biletów na wyloty z Wrocławia do Manchesteru. To właśnie stąd pochodzą dwie popularne na całym świecie drużyny – Manchester City i Manchester United – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. – Nawet, gdy w terminarzu nie ma żadnego meczu, warto odwiedzić stadiony obu drużyn, na przykład robiący niesamowite wrażenie „Teatr Marzeń”, który może pomieścić blisko 76 tys. osób.
Od października podróż do Manchesteru będzie prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko za sprawą nowego połączenia linii Ryanair z wrocławskiego lotniska. Ceny lotów w obie strony rozpoczynają się od 163 zł*. Połączenia realizowane są w poniedziałki, środy i piątki.

*Ryanair – w terminie 31.10-04.11.2016 r., podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 17.08.2016 r.).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę