Belfast w zasięgu lotu


Stolica Irlandii Północnej intryguje historią, zabytkami oraz otaczającymi je tajemnicami. By je odkryć, wystarczy wyruszyć na krótki jesienny urlop. Skąd lecieć? Oczywiście z Wrocławia! To nowość w jesienno-zimowym rozkładzie lotów.

- Belfast to miasto, które trudno porównać do innego miejsca na ziemi. Z jednej strony bardzo interesujące, bogate w atrakcje turystyczne, zabytki, miejsca historyczne. Z drugiej kusi barwnym życiem nocnym i klimatycznymi irlandzkimi pubami. Oba oblicza można poznać dzięki nowym połączeniom z wrocławskiego lotniska. W listopadzie ceny lotów w obie strony rozpoczynają się już od 172,10 zł*- mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.
Zwiedzanie warto rozpocząć od Ratusza, który za sprawą licznych zdobień nazywany „tortem weselnym”. Okalające go trawniki są częstym miejscem wypoczynku mieszkańców i turystów. Obowiązkowym przystankiem jest Katedra św. Anny, w której znajdują się największe organy w Irlandii i barwne witraże. W okolicy nie brakuje również murali, które są istną historią zapisaną w mieście. Z kolei ogród botaniczny jest miejscem idealnym na spacer, ale skrywa również ciekawostkę architektoniczną – tutejsza XX-wieczna palmiarnia jest pierwszym budynkiem na świecie wykonanym ze szła i metalu.
W mieście znajduje się sporo miejsc związanych z Titanikiem. To właśnie tutaj zbudowano najsłynniejszy transatlantyk. Turyści mogą zobaczyć między innymi dok, w którym powstał oraz biura, w których został zaprojektowany. Belfast nigdy nie zasypia – tętni życiem również nocą. Miasto odwiedzają gwiazdy światowego formatu, dlatego będąc tutaj warto sprawdzić, czy nie ma jakiegoś interesującego koncertu.

*Ryanair, w terminie 18-21.11.16 r., podróż w dwie strony z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 19.08.2016 r.).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę