Wakacyjne wzrosty na wrocławskim lotnisku


W lipcu w Porcie Lotniczym Wrocław obsłużono prawie 258 tysięcy pasażerów (0,7% wzrostu w porównaniu z lipcem 2015 r.). W szczycie sezonu wakacyjnego wyraźnie zwiększyło się zainteresowanie lotami na południe Europy. Najchętniej wybieranymi kierunkami były Malaga, Alicante i Teneryfa.

Wzrosty wynikają ze stale zwiększającego się zainteresowania lotami niskokosztowymi – tu, w porównaniu do lipca 2015 roku, wskaźniki skoczyły o 7,5% (z łączną liczbą blisko 128 tysięcy obsłużonych pasażerów). W szczycie sezonu wakacyjnego najchętniej wybieranymi kierunkami były te południowoeuropejskie, zwłaszcza hiszpańskie i włoskie. Samoloty do Malagi, Alicante czy na Teneryfę wypełnione były blisko w 100%. Rosło też zainteresowanie połączeniami na Wyspy Brytyjskie, m.in. na trasach do Londynu, Glasgow czy Liverpoolu.

- W tym roku podróżujący z Wrocławia jeszcze chętniej niż w latach ubiegłych wybierają na miejsce letniego wypoczynku kierunki południowoeuropejskie, na czele z Hiszpanią, Włochami czy Grecją. Dotyczy to zarówno tanich lotów, jak i połączeń czarterowych – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

W przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych (największe huby przesiadkowe Europy) odnotowano wzrost o 1,6% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wśród nich największą popularnością cieszyły się Frankfurt i Monachium. W lipcu podróżni latali bardzo chętnie do innych miast Polski – Olsztyna, Radomia, a przede wszystkim Warszawy.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę