Nie tylko rzymskie wakacje


Rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do Rzymu, Bolonii czy Wenecji okazały się przebojem tegorocznych wakacji. Samoloty są wypełnione w ponad 90%. Dowiedz się, dlaczego Italia to idealny kierunek (nie tylko) wakacyjnych podróży.

Myśląc o wakacjach we Włoszech, naturalnym wyborem jest Rzym.– Można go odkrywać w nieskończoność i warto to robić. Wieczne miasto to nie tylko Koloseum, Panteon i łuk triumfalny – kryje w sobie dużo więcej atrakcji. Na przykład klimatyczną dzielnicę Campo de’ Fiori czy jedyną rzymską wyspę – Tybrową, którą jeszcze w starożytności połączono z lądem kamiennymi mostami – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Rzym znakomicie nadaje się też jako punkt na drodze do odkrywania dalszych zakątków Włoch zarówno na północy (Piza lub Cinque Terre), jak i na południu (Neapol czy Pompeje). Z Wrocławia do Rzymu Ciampino polecimy w każdy wtorek i sobotę.

Gdy Rzym zna się już na pamięć, warto postawić na Bolonię. Obowiązkowym przystankiem są krzywe „Dwie Wieże”, które stanowią znak rozpoznawczy miasta. W niedalekiej odległości od nich znajduje się „Most Zakochanych”, na którym można zawiesić „kłódkę miłości”. Stamtąd wybierzmy się wprost do niewielkiego kościółka San Domenico, który kryje prace Michała Anioła. Bolonia słynie również z wyśmienitej kuchni. W urokliwych restauracjach trzeba koniecznie skosztować spaghetti po bolońsku lub włoskiej pizzy z pieca. Ryanair realizuje połączenia do Bolonii dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Mówiąc o Włoszech trudno nie wspomnieć o Wenecji. To jedno z tych miejsc, o których mówi się, że trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Piazza San Marco, bazylika św. Marka, gondole i niepowtarzalna atmosfera przyciągają do tego miasta turystów z całego świata. Poza tym z Wenecji blisko jest do Werony, Padwy i nad przepiękne jezioro Garda, które jest rajem dla fanów sportów wodnych i rowerzystów. W połowie września bilet lotniczy w obie strony kosztuje 238,4 złotych*. Połączenia realizowane są w środy i niedziele.

*Ryanair – w terminie 18.09, w obie strony, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 08.08).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę