Zobacz Cork i południową Irlandię


To drugie pod względem wielkości miasto w Irlandii. Na każdym kroku opowiada ciekawą historię. Dobry pomysł na krótki wyjazd.

Klimat miasta tworzą stare mosty na rzeką Lee, charakterystyczny czerwony piaskowiec i ciekawe zabytki. To m.in. katedra św. Findbara, Muzeum Wojska, a także Browar Beamish, który jest dla Cork tym, czym Guinness dla Dublina. To właśnie w Cork wymyślono piwo typu stout.
Cork jest o tyle ciekawym miastem, że na każdym kroku opowiada jakąś historię. Jeśli chcemy zaczerpnąć atmosfery południowej Irlandii, to warto odwiedzić też jeden z pubów, w tym słynny muzyczny An Spailpin Fanan. Interesujące są też Dzielnica Hugencka oraz dzielnica Shandon, gdzie każdy może zagrać na dzwonach kościoła św. Anny – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.
Ciekawostką są też cztery zegary na kościelnej wieży, z których każdy pokazuje inną godzinę. Tuż obok jest jedyne w swoim rodzaju Muzeum Masła. Warto też zwiedzić Cobh, portową część Cork. Dawniej zatrzymywały się tu transatlantyki, w tym Titanic. Natomiast sam ocean najlepiej podziwiać z klifów położonych w okolicach Cork, gdzie błękitna przestrzeń Atlantyku spotyka się z soczystą zielenią wyspy.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę