Krótki poradnik lotniskowy


Na wrocławskim lotnisku można skorzystać z wielu udogodnień. Online zarezerwujemy miejsce na parkingu, są specjalne miejsca dla rodzin z dziećmi, a w sklepach kupimy akcesoria podróżne.  Co jeszcze warto wiedzieć przed wylotem?

Przez wyjściem z domu warto sprawdzić, czy zabraliśmy wszystkie dokumenty. Z reguły wystarczy być na lotnisku ok. 90 minut przed odlotem. To daje odpowiedni zapas czasu, by spokojnie nadać bagaże, przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa. Dla pasażerów preferujących obsługę wyjątkowo szybką lub spersonalizowaną czekają usługi VIP & Business. Czas oszczędzimy również parkując bezpośrednio na lotnisku. W przypadku rezerwacji miejsca online można otrzymać zniżkę nawet do 33%. W ten sposób za 4-9 dni zapłacimy 59 zł. Z kolei oferta sklepów na lotnisku jest tak dobrana, że zawsze można w nich znaleźć potrzebne akcesoria podróżne, m.in. w Pharmfit podróżne zestawy kosmetyków, a w Virgin książkę.
W restauracjach lub kawiarniach można zjeść i zrelaksować się przy wylotem – na przykład na leżaczkach przed terminalem z kawą na wynos. Nie ma u nas kolejek, dbamy również o różnego rodzaju udogodnienia dla podróżnych, które współtworzą „przyjazne lotnisko” – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.
Jakie to udogodnienia? Na przykład dla rodzin podróżujących z dziećmi na lotnisku są specjalne miejsca, a wózkiem dojedziemy do samego samolotu. Warto sprawdzić wcześniej, ile można spakować. W razie potrzeby walizki i torby zważymy i przepakujemy już na lotnisku. Przy kasie biletowej można kupić zawieszki do bagażu z logo lotniska – są na tyle charakterystyczne, że torbę rozpoznamy na taśmie bagażowej z daleka. Trzeba pamiętać o tym, aby nawet na krótko nie zostawiać bagażu na lotnisku. Przy kontroli bezpieczeństwa bezpłatnie otrzymamy plastikowe torebki niezbędne, aby prawidłowo zapakować kosmetyki. Pasażerowie zawsze mogą też liczyć na pomoc pracowników lotniska.
Więcej informacji: http://airport.wroclaw.pl/pasazer/na-lotnisku-krok-po-kroku/


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę