Półrocze w liczbach


Wrocławskie lotnisko notuje kolejne rekordy. W pierwszym półroczu tego roku obsłużyło dokładnie 1 mln 97 tysięcy pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku nastąpił wzrost o ponad 3%.

Tak dobry wynik Port Lotniczy Wrocław zawdzięcza w dużej mierze połączeniom niskokosztowym. W tym segmencie wzrost liczby pasażerów wyniósł blisko 9% i przełożył się na prawie 644 tysięcy pasażerów obsłużonych w pierwszym półroczu 2016 roku. Na tych trasach przewoźnicy notują  doskonałe, blisko 100% wypełnienia samolotów. Tak było w przypadku lotów na Wyspy Brytyjskie, ale i do Alicante, Barcelony, Malagi, Rzymu czy na Teneryfę.
Jak zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, podróżnych przybywa we wszystkich kluczowych segmentach ruchu.
To pokazuje, że lotnisko rozwija się równomiernie. Służy podróżnym w realizacji ich rosnących potrzeb, zarówno w kontekście tanich lotów, ale też połączeń do największych hubów przesiadkowych Europy czy lotów krajowych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Tylko w pierwszym półroczu 2016 roku w ruchu krajowym obsłużono 220 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 5,5% w porównaniu z pierwszym półroczem 2015 roku. Ostatnio w rozkładzie pojawiły się nowe loty krajowe do Radomia i Olsztyna. Na Mazury zaledwie w ciągu 80-90 minut można polecieć dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz w piątki. Do Radomia dolecimy w czasie 70 minut we wtorki, czwartki i w niedziele. Wielkim zainteresowaniem niezmiennie cieszy się Warszawa. Z Wrocławia chętnie latamy zarówno na lotnisko Chopina z PLL LOT, jak i liniami Ryanair do Modlina.
Przewoźnicy reagują też na stale zwiększającą się popularność połączeń do dużych hubów przesiadkowych w Europie. Widać, że coraz więcej pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta
z przesiadek na trasach transkontynentalnych, głównie do Stanów Zjednoczonych i metropolii azjatyckich. W letnim rozkładzie lotów pasażerowie mają do dyspozycji 4 sieciowe połączenia międzynarodowe – do Monachium, Frankfurtu, Düsseldorfu i Kopenhagi, a przewoźnicy dołożyli dodatkowe rejsy na wybranych trasach (Monachium i Frankfurt).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę