W modzie Hiszpania i Włochy


Już u progu wakacji samoloty tanich linii na kierunkach południowych są wypełnione. Z roku na rok wyjazdy na własną rękę cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku największe wzięcie mają Hiszpania i Włochy.

W czerwcu samoloty latające do Malagi, Alicante i na Teneryfę, a także do Barcelony Girony oraz Rzymu Ciampino wypełnione były w prawie 100%. Z niskokosztowych połączeń do słonecznej Hiszpanii i Włoch najchętniej korzystają podróżni planujący krótszy wypoczynek lub city break, jednak coraz więcej osób wybiera się w tym czasie również na dłuższych wyjazd wakacyjny.
Z roku na rok wyraźniej widać, że odchodzimy od modelu spędzania urlopu wyłącznie w lipcu i sierpniu. Obserwujemy, że podróżni coraz częściej planują wczasy również w czerwcu, a nawet w maju. Z punktu widzenia osób preferujących wypoczynek na własną rękę te miesiące mają wiele atutów – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.
Przede wszystkim przed szczytem sezonu wakacyjnego wypoczynek w jednym ze śródziemnomorskich lub kanaryjskich kurortów jest tańszy (podobnie jak ceny biletów oferowane przez przewoźników niskokosztowych), a atrakcje są bardziej dostępne dla zwiedzających. Temperatury i pogoda w Hiszpanii i Włoszech są już natomiast wakacyjne, dlatego też umożliwiają przyjemny wypoczynek.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę