Popularne czartery


Wielu wrocławian i mieszkańców regionu nie czekało na początek wakacji i już w czerwcu wybrało loty czarterem z wrocławskiego lotniska. Niezwykle popularne okazały się wczasy na Półwyspie Iberyjskim – w Hiszpanii i Portugalii.

Mieszkańcy całego Dolnego Śląska i wrocławianie tego lata mogą przebierać w ofertach biur podróży, które proponują wyloty do najatrakcyjniejszych kurortów w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Bułgarii, Grecji czy na Wyspach Kanaryjskich. Do wyboru jest obecnie 21 kierunków czarterowych z Wrocławia.
Duże zainteresowanie wzbudza zwłaszcza propozycja odpoczynku na Półwyspie Iberyjskim. Pasażerowie mogą polecieć aż do siedmiu miejsc w Hiszpanii: Barcelony, Alicante, na Majorkę oraz Wyspy Kanaryjskie: Teneryfę, Lanzarote, Fuerteventurę i Gran Canarię. Do tego alternatywą są portugalskie Faro i Madera.
Siedem kierunków znajdziemy też w koszyku ofert wypoczynku w Grecji (to Kreta-Chania i Kreta-Heraklion, wyspy Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu oraz Saloniki). Popularne są Bułgaria, Chorwacja i włoska Sycylia. - Plaże, słońce, atrakcje dla aktywnych, zabytki i specjały lokalnych kuchni od lat przyciągają rzesze podróżnych. Na najbardziej popularnych trasach, np. na Teneryfę czy Majorkę, przewoźnicy już dołożyli większą liczbę samolotów – mówi Michał Kozak, menadżer rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.
Częściej wybierane są też wczasy 11-dniowe. Na takie wakacje polecimy do bułgarskich kurortów (Złote Piaski i Słoneczny Brzeg), na greckie wyspy: Kretę, Korfu i Rhodos oraz do tureckiej Antalyi. W sumie do wyboru jest 21 połączeń czarterowych z wylotem z Wrocławia.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę