Zakochani w Hiszpanii


Wrocławianie i mieszkańcy całego regionu uwielbiają tanio latać do Hiszpanii. Potwierdzają to majowe statystyki ruchu pasażerskiego wrocławskiego lotniska.

Wśród najchętniej wybieranych kierunków z Portu Lotniczego we Wrocławiu na południe Europy w maju znalazły się trzy hiszpańskie miasta. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska i całego regionu bardzo chętnie decydowali się na loty do Barcelony Girony, Alicante i Malagi. Magnesem są plaże i kurorty Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca oraz zabytki i klimat, które dookoła są na wyciągnięcie ręki. Popularnością cieszyła się również Teneryfa.

Widać, że Dolnoślązacy lubią spędzać weekendy i kilkudniowe wypady w hiszpańskich miastach, gdzie mogą podziwiać piękne zabytki, doświadczać wspaniałej kultury i do tego cieszyć się znakomitą pogodą na rozległych plażach w wielu kurortach – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR wrocławskiego lotniska.

Szerokie piaszczyste plaże, urokliwe wioski i winnice możemy odwiedzić na Costa Blanca, lądując w Alicante. Z portu lotniczego w Maladze z kolei szybko dostaniemy się na Costa del Sol, czyli słoneczne wybrzeże, gdzie spotkamy też oliwne gaje i sady egzotycznych owoców. Barcelony i atrakcji w kurortach na Costa Brava nikomu rekomendować nie trzeba. Pasażerowie latem – z tanimi liniami – mogą udać się też na Teneryfę, która również ma wiele do zaoferowania i jest bardzo popularna wśród urlopowiczów z rejonu Wrocławia.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę