WRO RUNWAY RUN nocą na drodze startowej


W nocy z soboty 11 czerwca na niedzielę 12 czerwca, po zmodernizowanej drodze startowej wrocławskiego lotniska, na co dzień dostępnej wyłącznie dla samolotów, pobiegło tysiąc osób. Charytatywnemu biegowi towarzyszyły wielkie emocje, niecodzienne atrakcje i wartościowe nagrody.

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło pierwszemu w historii Portu Lotniczego Wrocław biegowi po zmodernizowanej i oświetlonej blaskiem dwóch tysięcy świateł drodze startowej. W nocy z soboty na niedzielę, już po wylądowaniu ostatniego samolotu, około tysiąc uczestników wbiegło na płytę i rywalizowało na dwóch dystansach – 5 oraz 10 km.

- Tysiąc biegaczy w niebieskich koszulkach w miejscu, w którym na co dzień obserwujemy samoloty, to niezapomniany widok. Było wiele emocji, tym bardziej, że całej imprezie przyświecał szczytny cel – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wpisowe z biegu trafiło m.in. na konto fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Czek na 50 992 złotych przekazano prof. Alicji Chybickiej. Część zebranych środków przeznaczono na zakup wózka dla syna pracownika portu – Antka Kozaka, który choruje na rzadką chorobę, dystrofię mięśniową. Chłopca kwotą 10 tysięcy złotych dodatkowo wsparło także biuro podróży Itaka.

Wśród biegaczy pojawili się także znani i lubiani: poza prof. Alicją Chybicką, biegł także 70-letni maratończyk Wacław Wanat oraz mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, który zajął drugie miejsce na dystansie 5 km.

Na uczestników czekały też atrakcyjne nagrody. Wycieczkę dla dwóch osób na Karaiby, którą ufundowało biuro podróży Itaka, wylosowała p. Magda z Trzebnicy. W sobotnie popołudnie dla  wszystkich, którzy przybyli na wrocławskie lotnisko przygotowano mnóstwo atrakcji.

WRO RUNWAY RUN:

Więcej informacji i wyniki: http://wrorunwayrun.pl/.

Patroni medialni: Radio ESKA, TVP3 WROCŁAW, Gazeta Wyborcza, Metrocafe.pl, Wroclaw.pl, Pasazer.com
Sponsorzy: Sponsor Strategiczny: Strabag oraz Lagerdere, Sponsor Główny: Mawilux S.A. , Sponsor: RKB – BROKER UBEZPIECZENIOWY
Fundatorzy nagród: Biuro Podróży Itaka, Heinemann Duty Free & Travel Value, Endorfina – salon urody z Wrocławia,
Partnerzy: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Jatomi Fitness, The World Games, Magnolia Park, Staropolanka, Skywayrun
Fundatorzy nagród: Biuro Podróży Itaka, Heinemann Duty Free & Value, Salon Kosmetyczny Endorfina.
Partnerzy: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Jatomi Fitness, Magnolia Park, Skywayrun, Staropolanka, The World Games.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę