Majówka w przestworzach


Statystyki Portu Lotniczego we Wrocławiu znów poszybowały w górę. W maju 2016 roku z terminalu w stolicy Dolnego Śląska skorzystało niemal 205 tysięcy osób. Popularnością cieszyły się zwłaszcza loty na południe Europy i Wyspy Brytyjskie.

W maju 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 205 tysięcy pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, nastąpił wzrost o 2,1%. Wszystko dzięki stale rosnącemu zainteresowaniu lotami krajowymi – tu wskaźniki skoczyły o 4,3% – z łączną liczbą ponad 40 tysięcy pasażerów oraz lotami międzynarodowymi – tu wzrosty odnotowane zostały na poziomie 1,6%, ale liczba pasażerów sięgnęła prawie 165 tysięcy. Aż o 6,7% w maju tego roku, w porównania do maja 2015 roku, urósł międzynarodowy ruch niskokosztowy.

Widać wyraźnie, że wzrasta zainteresowanie krótkim wypoczynkiem, wypadami weekendowymi, tak zwanymi city breakami. Pasażerowie coraz częściej odchodzą od tradycyjnego modelu spędzania urlopu wyłącznie w lipcu i sierpniu. Już w maju rezerwują pierwsze loty wakacyjne. Wydłużenie sezonu urlopowego to również coraz silniejszy trend – tłumaczy Jarosław Sztucki. – W  tej sytuacji idealnie sprawdzają się tanie połączenia do Włoch i Hiszpanii – dodaje.

Potwierdzają to wysokie wypełnienia samolotów odnotowane na wszystkich kierunkach do Hiszpanii i Włoch oraz na Wyspy Brytyjskie. W zestawieniu najlepiej wypada połączenie lotnicze do Dublina – średnio 95,9% miejsc było zajętych, do Bristolu – 95,3% oraz do hiszpańskiej Malagi – średnio 94,8% foteli miało swojego pasażera. Bardzo dobrym wypełnieniem cieszyło się też nowe połączenie na Teneryfę – 94,2% zajętych miejsc w samolocie.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę