Nocny bieg i wiele innych atrakcji


To pierwsza taka impreza w regionie. Blisko tysiąc osób pobiegnie w nocy – tuż po wylądowaniu ostatniego samolotu – po zmodernizowanej drodze startowej lotniska. Ale impreza zacznie się już kilka godzin wcześniej.
W sobotę 11 czerwca od godz. 18.00 w części ogólnodostępnej terminalu będą czekać atrakcje sportowe i lotniskowe. Na uczestników czeka m.in. stanowisko z ergowiosłami, z okularami Gear VR powered by Oculus do wirtualnej rzeczywistości przygotowane przez The World Games czy stanowisko Straży Granicznej i Urzędu Celnego. Wśród innych atrakcji znajdą się też warsztaty z drużyną futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław, pokazy Wild Cats Cheerleaders, pokazy tańca sportowego, sztuki walki Muay Thai.
- Tego dnia wrocławskie lotnisko zamieni się w scenę wielu atrakcyjnych wydarzeń. Będzie się można także spotkać z zawodowym mistrzem świata w kickboxingu Michałem Turyńskim oraz mistrzem olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewem Bródką – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Po północy czeka nas wielki finał i jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wejść na drogę startową lotniska.
Pierwsi uczestnicy WRO RUNAWAY RUN wystartują w niedzielę 12 czerwca o godz. 00.30 i zmierzą się na dystansie 5 km. Kolejni (dystans 10 km) o 00.35. Bieg ma charakter charytatywny. Wpisowe zasili fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i sfinansuje zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika portu. Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Karaibach, ufundowane przez biuro podróży Itaka.
Atrakcje na wrocławskim lotnisku przygotowane zostały wspólnie m.in. ze spółką The World Games i klubem Jatomi Fitness.
SPONSORZY: Sponsor Strategiczny: Strabag oraz Lagerdere, Sponsor Główny: Mawilux S.A. , Sponsor: RKB – BROKER UBEZPIECZENIOWY

FUNDATORZY NAGRÓD: Biuro Podróży Itaka, Heinemann Duty Free & Travel Value, Endorfina – salon urody z Wrocławia,

PARTNERZY: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Jatomi Fitness, The World Games, Magnolia Park, Staropolanka, Skywayrun

PATRONI MEDIALNI: Radio ESKA, TVP3 WROCŁAW, Gazeta Wyborcza, Metrocafe.pl, Wroclaw.pl, Pasazer.com


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę