Leć z Wrocławia na Maderę lub do Algarve


Portugalia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Podróżni cenią ją za przyjazny, sprzyjający wypoczynkowi klimat, regionalną kuchnię bazującą na rybach i owocach morza, a także atrakcje i widoki niespotykane nigdzie indziej.

Algarve to region położony na samym południu Portugalii (i najbardziej na południe wysunięta część Europy). Turystów przyciągają tam szerokie piaszczyste plaże, malownicze wybrzeże z charakterystycznymi klifami, a także klimatyczne, tętniące życiem miejscowości, na czele ze stolicą regionu – Faro. To bardzo słoneczny region, od czerwca do lipca panują tam przyjemne temperatury, średnio 26-28°C.
Algarve gwarantuje także wymarzone warunki dla amatorów sportów wodnych, ocean daje pod tym względem duże możliwości. Ten region może być też odkryciem kulinarnym. Jego kuchnia obfituje w przepyszne dania z ryb i owoców morza. Z kolei podzwotnikowa Madera nie bez przyczyny jest nazywana „Wyspą Wiecznej Wiosny”, a poza tym oferuje atrakcje, których nie znajdziemy nigdzie indziej – mówi Michał Kozak, menadżer rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.
Na Maderze wykąpiemy się w basenach wykutych w wulkanicznej skale i wybierzemy się na wędrówkę wzdłuż lewad – to wąskie kanały doprowadzające wodę z gór na wybrzeże. Miejscami jest tam klimat jak z Indiany Jonesa. Tę wyspę wyróżnia również bujna roślinność, w niezwykły sposób łącząc cechy klimatu tropikalnego i umiarkowanego. Zaskakuje też przyjemna, zachęcająca do kąpieli temperatura oceanu (latem 22°C, zimą 19°C). To dzięki temu, że Maderę otula ciepły prąd morski. Od czerwca do sierpnia na słońce można liczyć praktycznie codziennie, a temperatura powietrza oscyluje wokół 25.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę