Zobacz Paryż w maju


Długa noc muzeów, French Open, Ennio Morricone, a może romantyczne zaułki starego Paryża? W maju stolica Francji obiecuje wiele atrakcji.

To będzie jedyna taka noc w roku. W sobotę 21 maja będzie można zwiedzić ponad 150 paryskich muzeów (wszędzie wstęp bezpłatny), w tym najbardziej znane i ikoniczne, jak Luwr, Musee d’Orsay, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Picassa, Petit Palais czy Centrum Pompidou. Nie zabraknie także wielu dodatkowych atrakcji, m.in. występów artystycznych czy pokazów filmów. Dzień później rozpoczyna się słynny turniej tenisowy French Open (Roland Garros), jeden z turniejów Wielkiego Szlema.
Maj w Paryżu obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, zarówno dla wielbicieli sztuki, jak i fanów sportu. Jednak to również znakomity miesiąc na wycieczkę do stolicy Francji po to, by chłonąć jej niezwykłą atmosferę i odkrywać uroki paryskiego życia. Poza tym o tej porze roku to miasto jest wyjątkowo piękne – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.
Maj to również wyjątkowa okazja dla miłośników muzyki. W Paryżu będzie można pójść na koncert Ennio Morricone (27-28 maja, Palais des Congres) lub posłuchać jazzu w czasie festiwalu  Jazz Festival Saint-Germain-des-Pres (19-31 maja). Ciekawym wydarzeniem może być też Ballet Revolucion – pokaz muzyki i tańca od klasycznych do street dance (21-22 maja, Palais des Congres). Poza tym w maju w dzielnicach Paryża organizowanych jest wiele mniejszych, lokalnych wydarzeń artystycznych.
Z Wrocławia do Paryża polecimy liniami Ryanair*. Do wyboru są trzy rejsy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele. Dzięki temu pobyt w stolicy Francji można zaplanować łatwo i wygodnie.

*Cena: 218 zł (w obie strony, w terminie, 24-31 maja, aktualna na dzień 29. 04. 2016).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę