Zobacz „Perłę Adriatyku”


Zjawiskowe stare miasto, jedno z najpiękniejszych w Europie, a do tego piękne plaże i krajobrazy, temperatury i klimat idealny dla wypoczynku. To tutaj kręcono serial „Gra o tron”. Dubrownik jest jednym z najciekawszych kierunków czarterowych z Wrocławia. Teraz wraca do oferty po rocznej przerwie.

Spacer po potężnych murach miejskich okalających stare miasto to jedna z największych atrakcji Dubrownika. Możemy tam podziwiać niezwykłe zabytki romańskie, gotyckie i renesansowe takie jak Pałac Rektorów, klasztor franciszkański czy słynny Pałac Sponza. Niezwykłe wrażenie robią też kamienne ulice, wypolerowane niemal jak lustra. To w Dubrowniku kręcono znany serial „Gra o tron”.
Zabytki i atmosfera Dubrownika działają jak magnes. Nie przypadkiem jest nazywane „Perłą Adriatyku”. To miasto jest też przepięknie położone. Może być dogodną bazą wypadową do wycieczek do Czarnogóry, na malowniczy półwysep Pelješac, malownicze adriatyckie wyspy czy do Mostaru – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.
W Dubrowniku i w okolicach nie brakuje też pięknych plaż, w tym także piaszczystych. Słońce i przyjazne temperatury powodują, że kąpiel w Adriatyku jest tu szczególnie przyjemna. Warto wybrać się na przykład na „kąpielowe wyspy” Lopud lub Lokrum, leżące blisko Dubrownika. Koniecznie trzeba też spróbować tradycyjnej chorwackiej kuchni, bazującej przede wszystkim na potrawach mięsnych i oczywiście owocach morza. Wczasy w  Dubrowniku oferuje biuro podróży Rainbow.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę