Włoskie nowości czarterowe z Wrocławia


Lamezia Terme w Kalabrii i Katania na Sycylii. To nowe połączenia czarterowe na słoneczne południe Włoch dla podróżujących z Wrocławia. W sumie w sezonie 2016 pasażerowie mają do dyspozycji 28 połączeń oferowanych przez biura podróży.

Kalabria, położona na samym czubku włoskiego „buta”, ma 320 słonecznych dni w roku, piękne plaże, lazurową wodę, malownicze krajobrazy, w tym klifowe wybrzeże, romantyczne zatoczki i trzy górskie parki narodowe. Do tego zabytki z różnych epok i kultur, a także kuszące regionalne specjały kulinarne.
– Włosi nazywają Kalabrię „terra da scoprire”, czyli krainą do odkrycia. To atut tego regionu. Jest tam mniej turystów, a jednocześnie wszystko, czego potrzeba do udanego wypoczynku. Natomiast Katania to już drugie, po Palermo, połączenie na Sycylię, która jest bardzo popularna wśród podróżnych – mówi Michał Kozak, menadżer ds. ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.
Na Sycylii znajdziemy piękne plaże, kurorty znane i popularne (jak Cefalu) oraz niewielkie i zaciszne (jak Mondello), a także zabytki i niepowtarzalne krajobrazy (z Etną na czele). Nowości wprowadziło biuro podróży Itaka. Samoloty z Wrocławia do Kalabrii i Katanii będą latały w niedzielę, od 19 czerwca do 18 września.
Łącznie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji 28 kierunków czarterowych. Inne nowości to hiszpańskie Gran Canaria, Alicante i Barcelona El Prat oraz Rijeka w Chorwacji.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę