Leć do słonecznej Hiszpanii


Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, a może Teneryfa? Podróżni wrocławskiego lotniska, preferujący wypoczynek na własną rękę, mają do wyboru najatrakcyjniejsze hiszpańskie kierunki.

Costa del Sol (Malaga) nie przypadkiem nazywane jest Wybrzeże Słońca. W okolicach miasta znajdziemy też malownicze krajobrazy gór (Montes de Malaga), gajów oliwnych, sadów pomarańczowych i plantacji bananów. Słońca nie brakuje również na Costa Blanca (Alicante), czyli na Białym Wybrzeżu. Tu również odpoczniemy na szerokich, piaszczystych plażach, zwiedzimy urokliwe wioski rybackie czy winnice.
W Hiszpanii amatorzy plażowania i morskich kąpieli zawsze mogą liczyć na słońce, przyjemne temperatury i wakacyjną atmosferę tętniących życiem kurortów. Coś dla siebie znajdą też osoby preferujące aktywny wypoczynek, a zwłaszcza sporty wodne. Poza tym Hiszpania to niezwykle różnorodny, a przez to fascynujący kraj, z wyrazistą, ciekawą kuchnią, zabytkami i niezwykłymi krajobrazami – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.
Z Wrocławia polecimy również na Costa Brava (Barcelona Girona). Tam klimat jest bardziej umiarkowany niż na południu Hiszpanii, ale również słoneczny i sprzyjający wypoczynkowi. Na Costa Brava znajdziemy nie tylko piaszczyste plaże, lecz także niewielkie urokliwe zatoczki z turkusowoniebieską wodą, malownicze nadmorskie miasteczka, gaje piniowe i bujną roślinność. Z kolei Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich, niezwykle różnorodna – intensywnie zielona, egzotyczna roślinność, ośnieżony szczyt wulkanu Teide, ogrody kwiatowe i piaszczyste plaże (najpiękniejsze znajdują się na południu wyspy). Na Teneryfie przyjemne temperatury panują tu przez cały.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę