Blisko 4% pasażerów więcej


W marcu 2016 na wrocławskim lotnisku przybyło 3,8% pasażerów (w porównaniu do marca 2015). Najwięcej przybyło na kierunkach niskokosztowych (9,8%). Ogromną popularnością niezmiennie cieszą się kierunki południowe. Na trasie do Mediolanu linie Ryanair odnotowały wzrost o 9,3%, do Bolonii 7,2%, a do Barcelony 6,8%.

W marcu powróciły również połączenia do Alicante i Malagi. Samoloty na tej pierwszej trasie wypełnione są w blisko 95%, a tylko niewiele mniej w przypadku pozostałych kierunków południowych. W przypadku Wysp Brytyjskich to ok. 90%. Już 1 czerwca startuje Wenecja Treviso, co sprawi, że siatka połączeń będzie jeszcze bogatsza i atrakcyjniejsza – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W segmencie międzynarodowych połączeń sieciowych w marcu 2016 największy wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi (13,3%). Z kolei w przypadku połączeń krajowych wzrost wyniósł 4,2%. Na trasie do Warszawy Modlina linie Ryanair odnotowały wzrost o 11,3%.

W okresie od stycznia do marca z wrocławskiego lotniska skorzystało łącznie ponad 470 tys. osób, czyli o 5,6% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Największe wzrosty odnotowano w przypadku połączeń niskokosztowych i krajowych.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę