WRO RUNWAY RUN – pierwsza taka impreza w regionie


Po 2,5-kilometrowej drodze startowej przebiegnie blisko 1000 osób. W ten sposób Port Lotniczy Wrocław uczci zakończenie kluczowej inwestycji, której elementem była modernizacja drogi i jej oświetlenia. To kolejny krok w kierunku podniesienia systemu nawigacyjnego ILS do kategorii drugiej na lotnisku.
Bieg jest możliwy dopiero po wylądowaniu ostatniego samolotu, ale dzięki temu zawodnicy pobiegną w blasku dwóch tysięcy świateł. Zmierzą się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Czekają na nich atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Karaibach z bezpośrednim wylotem z Wrocławia, ufundowane przez biuro podróży Itaka.
- To bezprecedensowa na bieg na drogę startową, która na co dzień zarezerwowana jest wyłącznie dla samolotów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na tę wyjątkową imprezę sportową zapraszamy żądnych wrażeń fanów biegania, ale też wszystkich, którzy chcą atrakcyjnie spędzić czas na lotnisku.
Wpisowe zostanie przekazane na cele fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz na zakup wózka dla Antka Kozaka, chorującego na dystrofię mięśniową, syna pracownika lotniska. Kto może wziąć udział w biegu? Jak się zapisać? Szczegóły na stronie: http://wrorunwayrun.pl/. Zapisy ruszą 13 kwietnia o godz. 19.00.

Patroni medialni: Eska, Gazeta Wyborcza, Metrocafe.pl, Pasazer.com, TVP 3 Wrocław, Wroclaw.pl.
Sponsorzy strategiczni: Strabag, Lagardére Travel Retail.
Sponsor główny: Mawilux.
Sponsor: RKB Broker Ubezpieczeniowy.
Fundatorzy nagród: Biuro Podróży Itaka, Heinemann Duty Free & Value, Salon Kosmetyczny Endorfina.
Partnerzy: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Jatomi Fitness, Magnolia Park, Skywayrun, Staropolanka, The World Games.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę