Nowości od tanich linii


W nowym rozkładzie oferta przewoźników niskokosztowych to w sumie 28 połączeń, a wśród nich dwie nowości – Wenecja-Treviso oraz Birmingham.Dodatkowo po sezonie zimowym zostaną utrzymane rejsy na Teneryfę i do Sztokholmu Skavsta – w sezonie letnim to także nowość.

Połączenie do Wenecji-Treviso startuje już 1 czerwca. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele). Będzie to już czwarte połączenie z Wrocławia do Włoch. Pozostałe to Rzym, Mediolan i Bolonia. Całkowitą nowością jest Birmingham (Wizz Air). To połączenie, w sumie już 11 z Wrocławia na Wyspy Brytyjskie, ruszyło 18 marca (na tej trasie samoloty latają w poniedziałki i piątki).

Nowe kierunki jeszcze wzbogacą naszą ofertę. Dobrze zbudowana siatka połączeń niskokosztowych z Wrocławia sprawia, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Dotyczy to zarówno kierunków południowych i na Wyspy Brytyjskie, jak i innych. Obecnie 2 na 3 podróżnych wrocławskiego lotniska to pasażerowie tanich linii – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Po raz pierwszy w letniej siatce pojawiły się Teneryfa (Ryanair, rejsy w poniedziałki), która była przebojem ostatniego sezonu zimowego, a także Sztokholm Skavsta (Wizz Air, loty we wtorki i soboty, a w okresie wakacyjnym również w czwartki).

W nowym rozkładzie wracają także popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne – Alicante, Malaga, Malta oraz Kreta (Chania). Pojawią się także dwa dodatkowe połączenia weekendowe (jedno w sobotę, jedno w niedzielę) na bardzo popularnej trasie do Warszawy-Modlina, obsługiwanej przez linie Ryanair.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę