Odwiedź Londyn w kwietniu


Londyński maraton to niezwykła gratka dla biegaczy. Ma wyjątkową scenerię. Trasa prowadzi przez najciekawsze i najbardziej znane miejsca metropolii – z Greenwich i Blackheath m.in. przez Tower Bridge, London Eye, Tower of London, z finiszem przed pałacem Buckingham. Maraton odbędzie się 24 kwietnia.  Pobiegnie w nim blisko 40 tys. zawodników.

Zupełnie innego rodzaju doświadczenia oferuje The London Coffee Festival (8-10 kwietnia). To świat kawy w pigułce, od pokazów baristów, przez różne warsztaty, po modę i design. Z kolei Vaisakhi, Nowy Rok Sikhów (9 kwietnia, City Hall), będzie barwnym festiwalem tańca i muzyki (zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej), a także egzotycznych specjałów kulinarnych.

Londyńczycy żartują, że w kwietniu wychodzą z domu z okularami słonecznymi i parasolką jednocześnie. Pogoda jest zmienna, ale temperatury i atmosfera już bardzo wiosenna. To doskonały miesiąc na zwiedzanie Londynu. Dużo się dzieje, a w mieście nie ma jeszcze zbyt wielu turystów – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

21 kwietnia w centrum Londynu będzie można usłyszeć salwy armatnie. Tego dnia królowa obchodzi urodziny (oficjalna ceremonia tradycyjnie w czerwcu). 23 kwietnia to Dzień św. Jerzego, z paradą na Trafalgar Square. Oprócz tego można liczyć na różne atrakcje, m.in. kulinarne i dla dzieci, a także pasjonujące rekonstrukcje historyczne.

Atrakcji w Londynie jest oczywiście dużo więcej. Od 1 do 10 kwietnia zaplanowano London Games Festival, poświęcony różnego rodzaju grom (choć przede wszystkim komputerowym). 7 kwietnia rozpoczyna się Udderbelly Festival (przy Southbank Center, potrwa do 17 lipca,) czyli spotkania z komedią, kabaretem i teatrem z całego świata. A w National History Museum czy National Gallery można spędzić dwa pełne dni.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę