Na zielono w Dublinie


Dzień św. Patryka obchodzi się już na całym świecie, ale to święto nigdzie nie smakuje tak jak w sercu Irlandii. Głównym punktem programu jest wielka parada, a zabawa trwa przez cztery dni.

Wszystko zaczyna się 17 marca. Tego dnia cały Dublin* robi się zielony (dosłownie, ponieważ budynki w centrum są podświetlane w tym kolorze), a mieszkańców i turystów ogarnia atmosfera zabawy. Głównym punktem programu jest wielka parada, z motywami z irlandzkich mitów, legend i historii, z orkiestrami (wiele przyjeżdża z USA), radosną muzyką, tańcem, śpiewem i przebierańcami.

To trzeba zobaczyć na własne oczy. Uczestnicy parady mają często naprawdę zaskakujące pomysły. To wydarzenie niesamowicie wciąga i na długo pozostaje w pamięci. A później zabawa przenosi się oczywiście do pubów. A wszystko w atmosferze luzu, otwartości i z typowo irlandzkim poczuciem humoru – opowiada Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wydarzenia związane z Dniem św. Patryka nie kończą się 17 marca. W tym roku potrwają do niedzieli 20 marca. W tym czasie będzie można zobaczyć pokazy teatrów ulicznych, zwiedzić festiwal irlandzkich piw rzemieślniczych (oraz whiskey), posłuchać ciekawej muzyki i spróbować specjałów irlandzkiej kuchni. Jeśli Dzień św. Patryka, to tylko w Dublinie. Przez cztery dni stolica Irlandii będzie najciekawszym miastem w Europie.

Samoloty z Wrocławia do Dublina latają pięć razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki, piątki oraz niedziele.

*Ryanair; bilet w obie strony: 452 zł (w terminie 14.03.2016-21.03.2016; podróż z bagażem podręcznym). Cena aktualna na dzień 19 lutego 2016 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę