Leć do Bergamo, odkryj uroki Lombardii


To jeden z najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych regionów we Włoszech. Zimą jest rajem dla narciarzy, latem dla fanów rowerów górskich i trekkingu w Alpach. Miasta i miasteczka Lombardii zachwycają zabytkami, atmosferą i lokalnymi specjałami.

Kto prosto z lotniska Orio al Serio w Bergamo jedzie do Mediolanu, ten robi błąd. Mało kto wie, że w Bergamo wymyślono lody stracciatella, ale to miasto ma do zaoferowania dużo więcej. Perełką jest zwłaszcza stare miasto, malowniczo położone na zboczu góry. Są tam zabytki z różnych epok, wąskie uliczki, kawiarenki, bary, restauracje i urocze sklepiki. A z miejsc widokowych rozciąga się panorama majestatycznych Alp.

Tylko 30 km od Bergamo znajduje się jezioro Como, jedno z najpiękniejszych w Europie. Przyroda tego miejsca zachwyca. Rosną tu cyprysy, palmy i drzewa pomarańczowe, a wokół piętrzą się wysokie, pokryte zielenią góry. W urokliwych miasteczkach nad jeziorem czas spędza się bardzo przyjemnie, polecam zwłaszcza Bellagio i Varennę – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Tylko 50 minut pociągiem z Bergamo jest Brescia. Przewodniki piszą o niej mało, ale to właśnie tam można poczuć atmosferę włoskiego życia lepiej niż w niedalekim Mediolanie. To miasto potrafi zauroczyć malowniczymi zakątkami i detalami oraz swoim spokojnym rytmem. W Brescii koniecznie trzeba spróbować lodów oraz lokalnej specjalności spiedo alla bresciana – to rodzaj szaszłyka z rozmaitych mięs, z dodatkiem masła i przyprawionych szałwią.

Z lotniska w Bergamo łatwo dostać się specjalnymi autobusami dla narciarzy w Alpy, na przykład do kameralnego Bormio, jak i bardzo znanego kurortu Livigno. Latem te miejsca stają się rajem dla fanów rowerów górskich oraz trekkingu.

Samoloty do Bergamo będą wylatywały z Wrocławia dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

* Ryanair; bilet w obie strony: 138 zł (w terminie 25.03.2016-01.04.2016; podróż z bagażem podręcznym). Cena aktualna na 19 lutego 2016 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę