18 marca startuje Birmingham


Podróż z Wrocławia do drugiej z największych angielskich metropolii zajmie nieco ponad dwie godziny. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Połączenie uruchamiają linie Wizz Air.

Pierwszy samolot na najnowszej trasie na Wyspy Brytyjskie wystartuje z Wrocławia w piątek 18 marca o godz. 19.30. W Birmingham wyląduje o godz. 20.50. Z Anglii samolot wyruszy o godz. 21:20, a w stolicy Dolnego Śląska zamelduje się o godz. 00:35. Godziny lotów poniedziałkowych są takie same.

Birmingham znakomicie uzupełni ofertę połączeń na Wyspy Brytyjskie. Lotami na trasie z i do Birmingham z pewnością będą zainteresowani pasażerowie związani zawodowo z tym regionem i ich rodziny, ale także turyści. Terminy lotów umożliwiają wygodne zaplanowanie city breaku, a Birmingham to miasto, które czeka na odkrycie – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Lotnisko w Birmingham znajduje się tylko 13 km od centrum miasta. Cała metropolia, w skład której wchodzą m.in. Coventry, Wolverhampton, West Bromwich, Walsall, Tamworth czy Dudley, jest pod względem wielkości druga w Anglii. Z Birmingham można też łatwo i szybko dostać się do innych większych miast w regionie, w tym do Nottingham, Derby, Leicester czy Stoke.

Wizz Air obecnie obsługuje z Wrocławia jeszcze dwie trasy na Wyspy Brytyjskie: do Londynu-Luton oraz Doncaster-Sheffield, a poza tym oferuje połączenia do Dortmundu, Eindhoven, Oslo-Torp, Paryża-Beauvais oraz Sztokholmu-Skavsta.

*Wizz Air; bilet w obie strony: 318 zł (w terminie 01.04 2016-04.04.2016; podróż z bagażem podręcznym). Cena aktualna na 19 lutego 2016 r.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę