Ryanair otworzy centrum IT we Wrocławiu


Będzie to tzw. Laboratorium Podróży. Przewoźnik zatrudni w nim 120 osób. Ryanair zdecydował się na kolejną inwestycję we Wrocławiu także ze względu na wieloletnią, udaną współpracę z Portem Lotniczym Wrocław.

Co będzie się działo w Laboratorium Podróży? Pracownicy będą się zajmowali przede wszystkim rozwojem strony internetowej Ryanaira oraz aplikacji na telefony komórkowe. Dlatego firma zatrudni przede wszystkim programistów. Przewoźnik, wybierając na tę inwestycję stolicę Dolnego Śląska, kierował się również wieloletnią, udaną współpracą z Portem Lotniczym Wrocław.

- Decyzja o stworzeniu we Wrocławiu centrum pokazuje, że Ryanair darzy nas dużym zaufaniem. Nasza współpraca od ponad 10 lat układa się bardzo harmonijnie. Jesteśmy dla irlandzkich linii najbliższym i najmocniejszym partnerem na południu kraju. W przypadku planowanego otwarcia centrum IT we Wrocławiu jako lotnisko działaliśmy wspierająco i doradczo – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Ryanair jest związany z Wrocławiem od 2005 roku, kiedy uruchomił z wrocławskiego lotniska swoje pierwsze połączenie z Polski (do Londynu-Stansted). Od tamtej pory przewoźnik, stawiając kolejne kroki w rozwoju na polskim rynku, zawsze preferuje Wrocław. W planach ma także budowę na wrocławskim lotnisku bazy technicznej. W sezonie letnim Ryanair oferuje pasażerom Portu Lotniczego Wrocław 21 atrakcyjnych połączeń. Nowością będzie Teneryfa i Wenecja Treviso.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę