Dwa dodatkowe rejsy Lufthansy do Monachium


Pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław skorzystają z nich od 7 maja tego roku. Dodatkowe rejsy na trasie do stolicy Bawarii zaplanowano na sobotę i niedzielę. Monachium to jeden z największych hubów przesiadkowych w Europie.

Dodatkowe rejsy znakomicie uzupełniają dotychczasową ofertę Lufthansy. W sezonie letnim pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do wyboru łącznie trzy rejsy dziennie do Monachium oraz trzy dziennie do Frankfurtu. Oba te porty należą do największych w Europie hubów przesiadkowych. W Monachium, w wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance.

Cieszymy się z decyzji linii lotniczych Lufthansa. Liczba pasażerów podróżujących z i do Niemiec, ale też dalej, przez porty niemieckie w świat wciąż się zwiększa, więc wzbogacenie siatki połączeń o kolejne rejsy wydaje się naturalnym krokiem. Nowe połączenia wpłyną oczywiście na rozwój ruchu biznesowego, ale również turystycznego. Tym bardziej, że w 2016 roku stolica Dolnego Śląska jest także Europejską Stolicą Kultury – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Dodatkowe połączenia do Monachium będzie obsługiwał nowoczesny samolot Bombardier CRJ 900. Na pokładzie jest miejsce dla 100 osób. W soboty wystartuje ze stolicy Bawarii o 21.55 i dotrze do Wrocławia o 23.05 (rejs powrotny następnego dnia: start o godz. 6.00, lądowanie o 7.05). W niedzielę samolot opuści Monachium o 11.30, a do Wrocławia dotrze o godz. 12.40 (rejs powrotny z Wrocławia o 13.15, w Monachium o 14.20).

Rejsy można już rezerwować poprzez www.lufthansa.com, pod numerami telefonów 0801 312 312 i 22 33 81 300 lub w biurach podróży.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę