Leć do Girony, odkryj północną Katalonię


W Besalu (30 km od Girony) zobaczymy średniowieczny kamienny most obronny oraz wieżę Eiffla na ziarenku maku. W Figueres (ok. 45 km z Girony) czeka na nas surrealistyczny świat stworzony osobiście przez Salvadora Dalego. Można wybrać się też do krainy ponad 40 nieaktywnych (ale niewygasłych) wulkanów. Park naturalny Vulkane der Garrotxa to w sumie 26 rezerwatów przyrody, ponad 20 kraterów i 30 tras turystycznych.
Dodam, że warto pozwiedzać samą Gironę. To bardzo klimatyczne miasto. Są tam zabytki z różnych epok i wspaniała architektura, a zachwycające kolory Girony na długo zapadają w pamięć. Nie brakuje tam też kameralnych restauracji i barów – opowiada Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.
Fascynująca jest również północna część Costa Brava. Dużą przyjemnością jest odkrywanie na własną rękę niewielkich nadmorskich miasteczek (jak Cadaqués czy Calella de Palafrugell), otoczonych malowniczymi wzgórzami, z restauracjami i barami tuż przy plaży oraz kolorowymi łodziami rybackimi na tle białej zabudowy schodzącej często wprost do morza. Z Girony jest blisko także w Pireneje – zimą to raj dla amatorów białego szaleństwa, a o każdej porze roku dla wszystkich, którzy uwielbiają spektakularne krajobrazy i górskie wędrówki.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę