Latem na Gran Canarię


60 km plaż, w tym także z piaskiem z Sahary, egzotyczna, bujna roślinność i wulkan z ośnieżonym szczytem, wielkie wydmy i malownicze klify, cytrusowe gaje i charakterystyczna kamienna zabudowa – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat Gran Canarii. Przez cały rok przyciągają tam także przyjemne temperatury i słońce.

– Na Gran Canarii nie brakuje też innych atrakcji. Znajdziemy tam tętniące życiem Las Palmas i inne kurorty pełne restauracji, bazarów czy dyskotek, jak również spokojniejsze miasteczka rybackie. Gran Canaria to wymarzone miejsce zarówno dla tych, którzy lubią relaks i plażowanie, jak i dla zwolenników aktywnego wypoczynku – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Najbardziej znaną plażą Gran Canarii jest Maspalomas, znajdująca się tuż przy malowniczych wydmach. Obok Maspalomas jest Playa del Ingles, gdzie królują narty wodne, surfing i windsurfing. Z kolei na północnym i zachodnim wybrzeżu popularne jest tez żeglowanie oraz nurkowanie. Gran Canaria to również świetne miejsce na górskie wędrówki i wycieczki rowerowe. Ze względu na ogrom możliwości i atrakcji ta wyspa rzeczywiście zasługuje na miano małego kontynentu.

Nowy kierunek w czarterowej siatce połączeń wrocławskiego lotniska ruszy 14 czerwca 2016 roku. Wypoczynek na Gran Canarii oferuje biuro podróży Itaka.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę