Samolotem na karnawał


Już niedługo zaczyna się karnawał. Jak spędzić go niebanalnie? Na Teneryfie poczujemy się jak w Brazylii. Także we Włoszech czy w Barcelonie możemy liczyć na różnorodne atrakcje.

Kulminacja karnawałowych szaleństw na Teneryfie* następuje na początku lutego. Zabawa przypomina rozmachem imprezę w Rio de Janeiro. Najwięcej dzieje się w Santa Cruz, stolicy największej z Wysp Kanaryjskich. Na tydzień przed Środą Popielcową wybierana jest Królowa Karnawału, a następnie odbywa się wielka parada otwarcia (planowana jest 5 lutego). Na początku lutego warto też spędzić kilka dni w Barcelonie**. Tydzień imprez rozpoczyna Jueves Lardero, tj. tłusty czwartek.

Przez promenady Barcelony przechodzą wtedy parady z tancerzami, artystami i przebierańcami. Karnawał na Wyspach Kanaryjskich lub na południu Europy gwarantuje dobrą zabawę, a także niezapomniane wrażenia, ponieważ w Hiszpanii czy Włoszech można też zobaczyć i uczestniczyć w lokalnych tradycjach, często intrygujących – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Dobrą zabawę lubią na przykład mieszkańcy Mediolanu***, światowej stolicy mody. Jeśli jednak poszukujemy nietypowych karnawałowych wydarzeń, to warto się wybrać do miejscowości Ivrea (100 km od Mediolanu). Główne place zamieniają się w pola bitewne, na których jedyną bronią są pomarańcze. Z Mediolanu łatwo także dojechać do Wenecji. Tamtejszy karnawał słynie z niezwykłej atmosfery. W barwnych korowodach idą tysiące artystów – wszyscy w malowniczych przebraniach i charakterystycznych maskach. Widzów czekają spektakularne widowiska na Canale di Cannaregio.

*Ryanair; cena w obie strony 838 zł (w terminie 3.02.2016-10.02.2016).
**Ryanair; cena w obie strony: 198 zł (w terminie 3.02.2016-10.02.2016).
***Ryanair; cena w obie strony: 168 zł (w terminie 29.01.2016-08.02.2016).

Ceny aktualne na dzień 28 grudnia 2015 roku na lot z bagażem podręcznym.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę