Najważniejsze wydarzenia 2015 roku


Kluczowe inwestycje, decyzja linii Ryanair o budowie we Wrocławiu bazy technicznej, rekordowa liczba pasażerów już w październiku. To był znakomity rok Portu Lotniczego Wrocław.

Jednym z najważniejszych wydarzeń 2015 roku był remont drogi startowej wrocławskiego lotniska. Ta inwestycja, w połączeniu z modernizacją oświetlenia, umożliwi podniesienie systemu ILS (Instrument Landing System) do kategorii drugiej. Zakończono przebudowę części terminalu General Aviation, gdzie powstała m.in. baza techniczna dla służb lotniskowych. Na wrocławskim lotnisku działają już dwa nowe rękawy lotnicze (w sumie pasażerowie mają do dyspozycji cztery rękawy).

Był to rok kluczowych inwestycji dla Portu Lotniczego Wrocław. Ich wartość to w sumie 100 mln złotych. Warto podkreślić, że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych, co jest naszym ogromnym sukcesem. Poza tym jest to kolejny rekordowy rok pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Wynik ubiegłoroczny, 2 miliony pasażerów, w tym roku osiągnęliśmy już pod koniec października – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Rozwój i potencjał wrocławskiego lotniska przyciągają także inwestycje przewoźników. W tym roku linie Ryanair ogłosiły decyzję o budowie we Wrocławiu swojej pierwszej w Polsce bazy technicznej. Zostanie otwarta w 2016 roku (Ryanair uruchomił we Wrocławiu także swoją pierwszą bazę operacyjną w naszym kraju).


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę