Najciekawsze nowe połączenia


Oferta przewoźników niskokosztowych staje się coraz szersza. W tym roku pojawiły się połączenia do Sztokholmu i na Teneryfę. Od marca dojdzie do tego Birmingham, a latem wyjątkowa Wenecja. Siatka połączeń wzbogaci się także o cztery nowe kierunki czarterowe, dwa greckie i dwa hiszpańskie.

Połączenie do Sztokholmu (Wizz Air) ruszyło już we wrześniu. Jest ważne dla biznesu w regionie, ale stolica Szwecji ma wiele do zaoferowania również turystom. Z kolei połączenie na Teneryfę (Ryanair) wystartowało na początku listopada i już stało się hitem sezonu zimowego. 18 marca siatka połączeń wrocławskiego lotniska poszerzy się także o kolejny kierunek na Wyspy Brytyjskie. Tego dnia tanie linie Wizz Air uruchomią połączenie do Birmingham.

W czerwcu Ryanair zacznie latać do Wenecji Treviso. To może być hit sezonu wakacyjnego. Wyjątkowy klimat i zabytki tego miasta przyciągają turystów z całego świata. Wenecję po prostu trzeba zobaczyć – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Latem wzbogaci się także oferta biur podróży. Greckie nowości czarterowe to wyspy Thassos – nazywana Szmaragdową Wyspą lub Zielonym Diamentem Morza Egejskiego, oraz Lefkada – wymarzone miejsce dla fanów sportów wodnych. Obie wyspy są znane z malowniczych, piaszczystych plaż, zachwycają urokliwą przyrodą i świetnie zachowanymi zabytkami. Z kolei nowe czarterowe kierunki hiszpańskie to Alicante – centrum Costa Blanca, czyli jednego z najbardziej słonecznych miejsc w Hiszpanii, oraz Barcelona El Prat – skąd można wybrać się na zwiedzanie Katalonii lub na plaże Costa Brava.


Powrót do informacji prasowych | Drukuj stronę